A Bilbaóban zajló 30. Klubcsapatok Európa-kupa harmadik fordulója után a címvédő cseh G-Team Novy Bor és a rajtlistát vezető azeri SOCAR Azerbajdzsán vezet 6-6 meccsponttal. A cseh csapat „gólarányt” is javított, az azeriek együttesében meglepetésre a bolgár exvilágbajnok Veszelin Topalov kikapott. A negyedik játéknapon a két hibátlan gárda méri össze erejét. Hat döntetlen született a forduló rangadóján, a Szentpétervár és az olasz Obiettivo Risarcimento találkozóján. Az orosz bajnokcsapat, a Malahit nem bírt az izraeli Beer Sheva hatosával, Lékó Péter sötéttel remizett. A szombathelyi sakkozók második győzelmüknek örülhettek. A női együttesek versengésében a grúz Batumi Chess Club „Nona” harmadszor is győzött, meglepetésre az orosz derbin az esélyesebb SHSM vereséget szenvedett, először nyert a címvédő monacói Cercle d’Echecs de Monte-Carlo négyese.

A KEK harmadik fordulójában is kedvező párosítást kapott a címvédő és a rajtlistát vezető két együttes. A cseh G-Team Novy Bor tarolt, könnyedén verte a szerényebb játékerőt képviselő svéd ellenfelét. A SOCAR Azerbajdzsán egy picit megszenvedett a harmadik győzelméért, meglepetésre a norvég világbajnok menedzsere, Simen Agdestein megadásra kényszerítette a bolgár exvilágbajnok Veszelin Topalovot. Érdeklődéssel várjuk a holnapi nagy összecsapást, a két hibátlan csapat meccsét.

10431692_10152752808834083_8839062802675070491_n

A forduló rangadóján, az orosz-olasz derbin hat döntetlen született. A Szentpétervár csapatában csak két idegenlégiós játszik, míg az Obiettivo Risarcimento hatosában csak az éltáblás Fabiano Caruana képviseli az olasz színeket.

A bajnoki címre az egyik nagy esélyesnek tartott orosz bajnokcsapat, a Malahit pontot vesztett. Hiába aratott villámgyőzelmet Alekszandr Griscsuk, a lett Alekszej Shirov másodszor kapott ki. Lékó Péter nagy csatában remizett. A benoni védelmű partiban nagymesterünk az elméleti párbajban a minőségáldozatos varit játszotta meg.
A Haladás VSE javított, a második fordulóban elszenvedett minimális vereség után a szombathelyi sakkozók győzelemnek örülhettek. Negyedik meccsüket a norvégokkal vívják.

Az élcsoportban a 3. forduló eredményei:
SOCAR Azerbajdzsán (azeri, 4, 10,5, 11) – Oslo Schakselskap (norvég, 4, 9, 3,5) 4,5 – 1,5

(Sahriyar Mamedgyarov (2756) – Jon Ludvig Hammer (2630) döntetlen
Veszelin Topalov (bolgár, 2784) – Simen Agdestein (2622) 0 – 1)

Szentpétervár (orosz, 4, 8, 8) – Obiettivo Risarcimento (olasz, 4, 11, 12) 3 – 3
(Peter Szvidler (2732) – Fabiano Caruana (2801) döntetlen
Leinier Dominguez Perez (kubai, 2755) – Hikaru Nakamura (amerikai, 2782) döntetlen
Nyikita Vityjugov (2742) – Maxime Vachier-Lagrave (francia, 2768) döntetlen
Makszim Matlakov (2694) – Etienne Bacrot (francia, 2729) döntetlen
Zahar Efimenko (ukrán, 2641) – Laurent Fresssinet (francia, 2712) döntetlen
Ildar Hairullin (2638) – Kiril Georgijev (bolgár, 2626) döntetlen)

Beer Sheva (izraeli, 4, 10,5, 10) – Malahit (orosz, 4, 9, 10) 3 – 3
(Michael Roiz (2579) – Szergej Karjakin (2772) döntetlen
Maxim Rodhstein (2678) – Alekszandr Griscsuk (2789) 0 – 1
Evgeny Postny (2641) – Lékó Péter (magyar, 2734) döntetlen
Alon Greenfeld (2551) – Alekszej Shirov (lett, 2701) 1 – 0)

G-Team Noví Bor (cseh, 4, 10,5, 11) – SK Rockaden (svéd, 4, 9, 7) 6 – 0
Odlar Yourdu (4, 10,9) – SG Solingen (40, 10, 11) 3 – 3
Gros Xake Taldea (4, 10, 11) – Lagyja (3, 8,5, 9) 2,5 – 3,5
LSG (holland, 3, 9, 8,5) – SK Hohenems (osztrák, 3, 8, 9) 3 – 3
Minszk (fehérorosz, 2, 8, 8) – Margiris Kaunas (litván, 3, 8,5, 9) 4,5 – 1,5
White Rose (angol, 2, 5,5, 6) – SHSM (orosz, 2, 5,5, 4) 1 – 5

KSK Rochade Eupen-Kelmis (belga, 2, 3,5, 0) – Haladás VSE (2, 7,5, 10) 2,5 – 3,5

(Igor Glek (német, 2434) – Ruck Róbert (2572) döntetlen
Jordi Fluvia Poyatos (spanyol, 2446) – Németh Miklós (2494) döntetlen
Thomas (Fiebig (német, 2398) – Kovács Gábor (2463) döntetlen
Arkadius Georg Kalka (német, 2373) – Nagy Gábor (2414) 0 – 1
Michael Coenen (német, 2294) – Csonka Attila István (2339) 1 – 0
Martin Ahn (belga, 2255) – Pergel László (2241) 0 – 1)

11. SK Hohenems (osztrák) 4, 27, 11, 29
12. Minszk (fehérorosz) 4, 23,5, 12,5, 27
13. Huginn Chess Club (izlandi) 4, 21, 12,5, 23,5
14. LSG (holland) 4, 21, 11,5, 23,5
15. Haladás VSE (magyar) 4, 20, 11, 20
16. SHSM (orosz) 4, 19,5, 10,5, 32

Az élmezőnyben a 4. forduló párosítása:
SOCAR Azerbajdzsán (6, 38, 15) – G-Team Novy Bor (6, 39, 16,5)
Obiettivo Risarcimento (5, 27, 14) – Beer Sheva (5, 35, 13,5)
Malahit (5, 35, 12) – Szentpétervár (5, 31, 11)
Lagyja (5, 26, 12) – SG Solingen (5, 37, 13)
Gros Xake Taldea (4, 34,5, 12,5) – Odlar Yourdu (5, 33, 13)
SHSM (4, 19,5, 10,5) – Solvay (4, 16, 11,5)
Oslo Schakselskap (4, 16, 10,5) – Haladás VSE (4, 20, 11)
SK Hohenems (4, 27, 11) – En Passant (4, 12, 10)
Schachgesellschaft Zürich (4, 13, 12) – Minszk (4, 23,5, 12,5)
KSK47-Eynatten (4, 17,5, 11) – Royal Salzburg (4, 19, 12)

A női csapatok körmérkőzéses versenyében a grúz Batumi Chess Club „Nona” együttese gond nélkül érvényesítette a papírformát. Nem hibázott az orosz Ugra négyese sem.

A játéknap rangadóját két orosz együttes vívta, és meglepetésre az esélytelenebb Lagyja nyert. Az SHSM csapatában mindkét kétszeres olimpiai bajnoknő, Valentyina Gunyina és Alekszandra Kosztenjuk is kikapott.

A címvédő monacói Cercle d’Echecs de Monte-Carlo teljesítményére rányomta a bélyegét a rajtnál elszenvedett két vereség, csak minimális győzelmet ért el.

Rishon Letzion (izraeli, 2, 1, 3) – Ugra (orosz, 2, 2, 6) 0 – 4
Batumi Chess Club „Nona” (grúz, 4, 4, 5) – Herzliya Chess Club (izraeli, 0, 3, 1,5) 4 – 0

Cercle d’Echecs de Monte-Carlo (monacói, 0, 0, 6) – SC Bad Königshofen (német, 2, 2, 6) 2,5 – 1,5